Instrukcja podpinania i parkowania domen

Instrukcja montowania (podpinania i parkowania) domen
w cPanelu NETMARK

Parkowanie i podpinanie domen udostępnia użytkownikowi cPanel. Aby móc przystąpić do operacji montowania domeny zarejestrowanej w NETMARK lub u innego rejestratora domen należy zalogować się do cPanelu. W polu Użytkownik wpisujemy nazwę użytkownika jaką otrzymaliśmy w mailu aktywacyjnym otrzymanym po rejestracji usługi (wiadomość Aktywacja konta hostingowego). Nazwa użytkownika związana jest z nazwą domeny głównej dla konta.
 

Parkowanie domeny


Domena zaparkowana prowadzi bezpośrednio do katalogu głównego public_html (czyli pliki strony internetowej wgrywamy bezpośrednio do public_html).
Każda domena ustawiona jako główna dla konta hostingowego jest automatycznie zaparkowana.

Aby zaparkować domenę należy kliknąć w sekcji Domeny w opcję Domeny zaparkowane bądź Domeny -> Aliasy

parkowanie


W oknie, które pojawi się po wybraniu opcji Domeny zaparkowane w polu Dodaj Nową Zaparkowaną Domenę należy wpisać nazwę domeny, którą chcemy zaparkować (bez aliasu www).

Po dodaniu poprawnej nazwy domeny pojawi się komunikat mówiący, że domena została poprawnie zamontowana.Po tej operacji można przystąpić do skopiowania plików strony do katalogu public_html na serwerze.

 

 

Podpinanie domen

Drugim sposobem na montowanie domeny jest podpięcie domeny pod dowolny katalog (podkatalog katalogu public_html). Wybierając tą opcję montowania pliki strony internetowej kopiujemy do nowo utworzonego katalogu do którego kierować będzie domena.

Aby podpiąć domenę należy kliknąć w sekcji Domeny w opcję Domeny Podpięte bądź Domeny -> Domeny dodatkowe, tak jak na poniższej ilustracji. 


Po kliknięciu w zakładkę Domeny podpięte / dodatkowe pojawi się okno gdzie należy wpisać nazwę domeny, którą chcemy podpiąć (bez aliasu www). Musi być to poprawnie zarejestrowana domena w NETMARK lub u innego rejestratora domen.

Pole Użytkownik subdomeny wypełniane jest automatycznie (wciśnięcie klawisza TAB na klawiaturze) i domyślnie jest to nazwa domeny wybranej do podpięcia. W polu tym można także wpisać inną dowolną nazwę.
Pole Główny Katalog Plików również może być wypełnione automatycznie (domyślnie katalog, do którego będzie podpięta domena otrzymuje nazwę taką samą jak domena). Możemy nazwę tego katalogu zmienić z domyślnej na inną np. public_html/inna_nazwa_katalogu .

W polach Hasło należy podać hasło do bezpośredniego połączenia ftp z domeną.
Nawą użytkownika do tego połączenia jest login w postaci nazwadomeny@nazwadomeny.plPo kliknięciu na przycisk Dodaj Domenę domena zostanie podpięta, o czym zostaniemy poinformowani komunikatem jak na poniższej ilustracji.Po otrzymaniu takiego komunikatu możemy przejść do Menedżera Plików i skopiować pliki strony do utworzonego przy podpięciu domeny katalogu.

Informacje o podpiętej domenie widoczne są na liście po wejściu w opcję Domeny podpięte.


Domena podpięta może być w każdej chwili usunięta opcją Usuń lub przekierowana na inny adres opcja Zarządzaj Przekierowaniem.

Jeśli posiadana przez Ciebie domena została zarejestrowana w innej firmie i chcesz używać jej na naszym serwerze, konieczna jest również zmiana serwerów DNS dla domeny u obecnego jej rejestratora. 

Nameserwer1:

ns1.netmark.pl
IP: 91.189.252.35

Nameserwer2:

ns2.netmark.pl
IP: 78.47.148.58

 

Czy ta informacja była pomocna?

 Drukuj

Polecamy:

Czy jest limit ilości domen, które można podpiąć na koncie hostingowym?

Nie ma takiego limitu. Możesz zamontować dowolną liczbę domen w cPanelu posiadanej usługi...

Kody Authinfo

W celu uzyskania informacji związanych z procedurą wydawania kodów transferowych (Authinfo)...

WAŻNE ZMIANY ICANN DOTYCZĄCE WERYFIKACJI DANYCH WE WHOIS

  Od początku bieżącego roku weszły w życie zmiany związane z nową polityką ICANN w stosunku...

Edycja rekordów strefy DNS domeny

Jeśli korzystasz z usługi hostingowej w NETMARK, zaloguj się do cPanelu i wejdź w opcję Edytora...

Jakie są adresy serwerów DNS?

Nameserwer 1:ns1.netmark.plNameserwer 2:ns2.netmark.plDelegację DNS domeny utrzymywanej w NETMARK...